28 квітня – Всесвітній день охорони праці

20 апреля 2017 - Администратор
Об’єднаємо зусилля задля збереження життя і здоров’я людей
           
           День охорони праці, відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006р. №685/2006, відзначається щорічно 28 квітня і є однією з форм профілактичної роботи на підприємстві щодо забезпечення безпечних умов праці за участю керівників, фахівців, рядових працівників, представників профспілкової і громадських організацій.
            Нещасні випадки на виробництві завдають багато горя і страждань людям, їхнім рідним та близьким, негативно позначаються на рівні життя працівників. Одним з найважливіших шляхів зменшення виробничого травматизму та професійних захворювань, поліпшення стану охорони праці є об’єднання зусиль в цьому напрямі всіх зацікавлених сторін – роботодавців, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, профспілок, працівників, а відповідальність за виробничий травматизм і професійні захворювання, особливо в цей нелегкий для нас час, повинна бути досить високою.
Аналізуючи стан виробничого травматизму в районі, у порівнянні з минулим роком, констатуємо, що, нажаль, спостерігається динаміка щодо його зростання. В 2015 році сталося 2 нещасних випадки, а в 2016 році – 3, один з яких з тяжкими наслідками. Тому, одним із найважливіших завдань є збереження життя і здоров’я людей в процесі виробничої діяльності, покращення умов праці, забезпечення спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, призначення на посади спеціалістів з охорони праці компетентних, добросовісних фахівців – тоді ймовірність виробничого травматизму та професійного захворювання буде меншою.
           Щоб уникнути трагедій і каліцтва людей, не потрібно значних економічних витрат, достатніми є вчасні заходи контролю з боку адміністративно-технічних працівників підприємств за дотриманням виконавцями робіт вимог безпеки, підвищенням дисципліни на виробництві, приведенням у відповідність до вимог нормативних актів.
Необхідно зрозуміти, що профілактика ефективна тільки в тих випадках, коли вона проводиться системно із застосуванням нових напрацювань у цій сфері. Роз’яснювальну роботу серед працівників слід проводити щодня з урахуванням особливостей кожного робочого місця. Адже, у низці заходів безпеки ключовою фігурою є працівник: його професійна підготовка, рівень особистої відповідальності та культури у ставленні до питань безпеки праці. Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку – тим безпечнішими стануть умови його роботи, а це і є ключовим чинником профілактики виробничого травматизму. Досвід виявлення та розпізнання працівниками небезпечних ситуацій – одна з найголовніших умов профілактики виробничого травматизму.
Керівникам та працівникам підприємств, що відповідають за охорону праці, необхідно усвідомлювати, що усунення наявних порушень та недопущення їх в подальшому, посилення контролю за станом охорони праці та проведення необхідних організаційних заходів в цьому напрямі допоможуть запобігти трагедіям у майбутньому.
            Отже, охорона праці робітника – це обов’язок кожного роботодавця. І якщо на всіх підприємствах будуть створені нормальні умови праці і роботодавці будуть більше піклуватися про працюючих, тоді і працівник буде ставитися відповідально до своїх обов’язків. На підприємствах знизиться рівень травматизму, а це наша спільна мета.
Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, необхідно активно долучитися до роботи та провести на кожному підприємстві, в установі, організації району День охорони праці і підтримати Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.
 
 
                                                                              Начальник управління соціального захисту
                                                                               населення Снігурівської райдержадміністрації
С.М.Голдун
 
Начальник відділення виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування від
нещасних випадків на виробництві та професійних
захворювань України в Снігурівському районі

                                                    Г.В.Зайцева 

Нет комментариев. Ваш будет первым!