ДЕКЛАРУВАННЯ СПАДЩИНИ

16 августа 2017 - Администратор

 

 

        Снігурівське відділення Баштанської ОДПІ з метою належної організації роботи у частині залучення до декларування фізичних осіб, які отримали дохід в результаті прийняття спадщини та які згідно з Податковим кодексом України (далі - Кодекс) повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, повідомляє наступне.

        Відповідно до чинного законодавства  видача свідоцтв про право власності на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, здійснюється нотаріусом або в сільських населених пунктах – уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.

         При цьому, свідоцтво про право  на спадщину спадкоємцю – нерезиденту нотаріусом або в сільських населених пунктах – уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування видається за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку на доходи фізичних осіб та військового збору з вартості об’єкта спадщини.

         Згідно із внесене ми у 2017 році до ст.. 174 Кодексу Законом України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» змінами інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому розділом IV Кодексу для податкового розрахунку, до контролюючого органу щокварталу подають: нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

          У податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, зазначеним у п.п. 174.2.2  п. 174.2  ст. 174 Кодексу, а саме спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення у понятті, визначеному Кодексом.

          Порядок заповнення та подання податковими агентами  Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 111/26556.

            Інформацію про видачу свідоцтва про право на спадщину (посвідчений договір дарування) відображається в податковому розрахунку за такими ознаками:

-         за ознакою «113» - про отримання будь – якого об’єкта спадщини членами сім’ї  першого та другого ступенів споріднення спадкоємця;

-         за ознакою «114» - про отримання будь – якого об’єкта спадщини спадкоємцями які не є членами  сім’ї  першого та другого ступенів споріднення зі спадкодавцем;

-         за ознакою «115» - про отримання будь – якого об’єкта спадщини (подарунка) від нерезидента або отриманий нерезидентом;

-         за ознакою «116» - про отримання спадщини (подарунка) у вигляді рухомого майна, коштів особою, яка є інвалідом 1 групи або має статус дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування: про отримання спадщини (подарунка) у вигляді рухомого та нерухомого майна дитиною – інвалідом;

-         за ознакою «117» -  про дохід, отриманий платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунок грошових заощаджень, поміщених до 02.01.92 р. в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадбанку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 р.р., погашення яких не відбулося.

 

         Дану інформацію прошу використовувати нотаріусам та посадовим особам відповідних  органів місцевого самоврядування, уповноважених на видачу свідоцтв про право на спадщину в сільських населених пунктах.

 

 

 

Снігурівське відділення Баштанської ОДПІ

Нет комментариев. Ваш будет первым!