Делегація Снігурівського району відвідала Баштанську ОТГ з метою набуття досвіду

5 февраля 2018 - Администратор
Як вже відомо, останнім часом на Снігурівщині дуже активно проводиться робота з впровадження реформи децентралізації. В результаті цього вже утворилась Широківська ОТГ, і ось, буквально декілька днів тому депутатами міської ради було схвалено проект про об’єднання міської та восьми сільських рад в об’єднану громаду з центром в місті Снігурівка.
В п’ятницю, 2 лютого 2018 року, делегація у складі голови райдержадміністрації Інни Бойко, голови райради Тетяни Мезіної, міського голови Леоніда Голоблі, сільських голів, депутатів районної і міської ради, представників структурних підрозділів РДА та керівників міських комунальних підприємств з робочим візитом відвідали Баштанську ОТГ з метою набуття практичного досвіду аби взяти кращі ідеї на озброєння в майбутній Снігурівській ОТГ. Слід відмітити, що Баштанська ОТГ є найбільшою в Миколаївській області, між іншим, також досить відома і своїми досягненнями.
Під час зустрічі з гостями зі Снігурівського району, голова Баштанської ОТГ Іван Рубський охоче розповів про досягнення, реалізовані проекти та напрямки розвитку громади. Він відмітив, що на початку об’єднання, район також прагнув йти по перспективному плану за принципом “Один район – одна громада”, проте, до райцентру приєдналися тільки 8 сільських рад. За словами Івана Рубського, ті громади, які не приєднались до райцентру виявилися не досить успішними.
“Там, де є райцентр – там є і перспективи.” – додав Іван Васильович.
Чимало розповів про розвиток соціально-гуманітарної сфери громади. Одне із перших завдань, що було зроблено – це проведені ремонти в навчальних закладах та ДНЗ громади, з яких практично всі отримали нову покрівлю дахів та замінені вікна. Чимало зусиль було вкладено в розвиток культури і спорту, велику увагу було приділено і охороні здоров’я.
Ще однією важливою передумовою для розвитку громади стало залучення інвестицій. В міській раді навіть створений інвестиційний відділ, завдяки якому вдалося залучити близько 50 мільйонів гривень на розвиток громади. Також, громада неодноразово ставала переможцем щорічного обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Було реалізовано чимало проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в Миколаївській області, залучалися і кошти народного депутата України Андрія Вадатурського.
“Сьогодні не займатися інвестиціями – це йти в нікуди” – підкреслив голова Баштанської ОТГ. 
На конкурс до ДФРР у 2018 році заплановано чимало проектів, серед них реконструкція Баштанської ЗОШ в рамках концепції “Нової української школи”, будівництво великого плавального басейну відкритого типу, будівництво Центру надання адмінпослуг, ремонти доріг, тощо.
І справді, коштів в громади достатньо, значна частина з яких спрямовується на забезпечення благоустрою населених пунктів. Було придбано також екскаватор та багато іншої необхідної техніки для комунальних підприємств, було відкрито чимало спортивних майданчиків, культурно-естетичних осередків і навіть дитяче містечко.
Кадри – основа успіху. Дійсно, ніякі амбіції не допоможуть, якщо немає кваліфікованих працівників. Наразі апарат міської ради разом зі структурними підрозділами налічує близько 95 досвідчених спеціалістів. На думку Івана Рубського, саме об’єднання громади на базі районного центру дасть змогу забезпечити потребу в кваліфікованих кадрах, з чим також погодились усі присутні.

В ході зустрічі учасники також мали змогу отримати відповіді на найбільш хвилюючі питання. Зокрема, сільських голів дуже цікавило питання розподілу коштів та фінансування між населеними пунктами. До речі, під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в нашому районі це було одним з досить таки гострих питань, яке викликало чимало різного роду суперечок. Існувала хибна думка, що райцентр буде затягувати більшу частину коштів, а селам не залишиться нічого. Іван Рубський відмітив, що так само вважали і в Баштанському районі, проте, після об’єднання всі зрозуміли, що це зовсім не так. І доказом того – є успішний розвиток усіх населених пунктів громади. 

 

 

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!