Гібридні сили Росії пугають украинцев хімічною зброєю

9 ноября 2018 - Администратор

 Бойовики «ЛДНР» пугають жителів підконтрольної частини Донбасу як планів українських спецслужб застосовувати хімічні озброєння. В підтвердження своїх слов вони заявляють в сепаратистських ЗМІ, що українська армія використовує засоби хімзіщат. Воєнні експерти стурбовані тим, що цей ажіотаж бойовиків "ДНР" навколо хімічних озброєнь може бути передовим його реальним використанням російськими гібридними силами.

Ущедший з арені, а до недавнього часу безмінний рупор військового формування "ДНР" Едуард Басурін ще в 2016 році пугав мешканців Донбасу тим, що Україна планує використовувати хімічні зброї. А ще раніше, у 2015 році, соратники Стрелкова-Гиркина і в усьому затверджували, що ВСУ обстріляли їх у Слов'янській фосфорній бомбамі.

Україна ще в 1990-х роках знищила хімічну зброю

І вот російські гібридні сили знову підняли цю тему і заявили, що українська армія найближчим часом планує вбити мирну націю.

Однак Україна ще в 1990-х роках знищила весь хімічний арсенал, доставшийся із СССР, нагадує в українських Збройних силах. Это зафиксировали и международные наблюдатели. Группировки «ЛДНР» створюють безосновательну паніку серед людей, вважає начальник прес-служби Операції Об'єднаних сил Владислав Петровський. Він нагадує, що досвід застосування хімічного, якщо кого-то і є - то як раз у Росії:

«Росія використовувала в Сирії фосфорні бомби, на Донбасі такого ще не було. Можливо, це маніпуляція розрахована на мирне населення, щоб посіяти серед людей паніки, люди вже не можуть терпіти знущань бойовиків », - вважає Владислав Петровський

Контроліруемые Російською війською цілком можуть самостійно використовувати хімічну зброю, вважає екс-начальник аеромобільних військ України, експерт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Іван Якубець.

У бойовиків є озброєння, щоб стріляти хімічними боєприпасами - експерт

Все оружие калібром більше 152 мм може стріляти хімічними зарядами. Кількість жертв і ступінь поразки будуть залежати від того, наскільки масовано вони можуть бути використані. У Росії могла виникнути ілюзія безнаказанності після того, як вона використовувала хімічні озброєння в Сирії, вважає Якубце, а інформаційна шуміха створюється группоюваннями, щоб потім обвинувати Україну в застосуванні яду проти свого населення.

«Взять бойовиків самим російським хімічним озброєнням, використовуй його над своєю (над оккупірованной - ред.) Територією, а потім обвинуйте Україну, скажімо:« ми же попереджали ». В Росії є хімічна зброя, і вони не знають, куда його девать. Привезуть на Донбас пару десятків снарядів, бахнути по своїй території, будуть розповідати, що це з України, будуть "розкручувати" ОБСЄ, ЄС, Світова спільнота, що Україна використовує хімічні озброєння ", - повідомив Іван Якубець

Україна докажеть невинність, але буде в урані авторитету

Якщо так буде, Україна, в будь-якому випадку, докаже, що не використала хімічну зброю, і що у неї його немає, але на це понадобиться не місяць, і не два, вважає Іван Якубцець. За цей час буде нанесений внесок у владу України, з'являться сумніви в добробуті Києва вирішити проблеми на Донбас.

В останнє время кількість так званих «гумконвоїв», приїжджаючих з території Росії на Донбас, зменшилося, розповідає експерт з авіапрозування Натан Хазин. Але чисто технічно, хімічні озброєння вже давно могли завезти на Донбас через неконтрольований ділянку українсько-російської кордону, вважає експерт.

«Любая колонна, яка приїжджає замаскированною за гуманітарну допомогу, може везти будь-яку зброю. Последний визов - те, що бездротовий експедитор ОСЕ був збит, це інший раз говорить, що боїви не хочуть ніякого моніторингу », - вважає Натан Хайзин

Україна і Росія є учасниками Конвенції про заборону застосування хімічних озброєнь. Останній раз хімічна зброя використовувалася в квітні 2018 року, його застосовували підконтрольні Росії війська Башара Асада.

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!