НАДБАННЯ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ НАРОДНОВЛАДЦІВ

6 декабря 2018 - Администратор

 

 

Наближається до фінішу ще один рік діяльності органів місцевого самоврядування району сьомого скликання.

Він був не простий, наповнений багатьма важливими подіями. Триває процес подальшої децентралізації, розширення повноважень місцевих органів влади. Саме цього року створена перша на Снігурівщині Широківська сільська об’єднана територіальна громада, котра демонструє приклад успішної діяльності. На часі вибори ще до двох ОТГ Снігурівської міської та Горохівської сільської.

Їх народження знаменує собою новий крок до  розвитку реального народовладдя. Завдяки таким об’єднанням створюються необхідні можливості  для практичного розв’язання актуальних проблем  конкретно взятої території. На перших порах, зрозуміло, не занадто масштабних, буденних, але вкрай потрібних людям. Органи місцевого самоврядування за таких умов отримують передумови для забезпечення сприятливого життєвого середовища  і надання мешканцям громади якісних, доступних публічних послуг.

Кожен прожитий рік додає на цьому нелегкому шляху нових прикладів позитивного досвіду  роботи  територіальних громад  та їх представницьких органів. І 2018 рік не став винятковим.

Ефективність діяльності влади будь-якого рівня  зрештою визначається результативністю їх зусиль у вирішення нагальних проблем, котрі непокоять виборців.

Спільно з депутатським корпусом районної ради, райдержадміністрацією, сільськими радами у поточному році  нам вдалося забезпечити  реалізацію багатьох пріоритетних завдань, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку нашого району.

Нагадаю, що рішенням районної ради від 21 лютого цього року було оголошено щорічний районний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Перемогу здобули  Кобзарцівська сільська рада, яка запровадила проект «Здорові діти-запорука міцної держави». На його реалізацію обранці районної ради виділили у рамках співфінасування                    95,2 тис. грн. та Тамаринська сільська рада «Територія життя – від одного до сто одного», яка також отримала 95,0 тис.грн. на придбання спортивного інвентарю.

Відповідно до рішення районної ради  від 15 червня цього ж року  було оголошено районний конкурс мікропроектів серед навчальних закладів Снігурівщини. Завдяки перемозі в ньому школи отримали з районного бюджету по 50,0 тис.грн. кожна та мали можливість, наприклад, Олександрівська ЗОШ закупила м’який модуль «Сухий басейн-доміно», а Новокиївська ЗОШ комплекс «Атлет» та „шведську стінку”.

Вперше у 2018 році 476 тисяч гривень з районного бюджету були виділені на виконання депутатами Снігурівської районної ради доручень виборців і використані на придбання обладнання та матеріалів для навчальних закладів, бібліотек, фельдшерсько-акушерських пунктів та Інклюзивно-ресурсного центру району.

Депутати районної ради намагались всіляко підтримувати матеріально ініціативи місцевих органів місцевого самоврядування. Загалом на співфінансування проектів, капітальних, поточних ремонтів, нове будівництво, зміцнення матеріально-технічної бази закладів, установ з районного бюджету було виділено 6,5 мільйона гривень.

Не буду голослівною. Ось лише деякі приклади підтримки тих, хто зокрема вийшов переможцем обласного конкурсу програм розвитку місцевого самоврядування. Село Центральне отримало через співфінансування 58 тисяч гривень на реконструкцію місцевого будинку культури. Районна гімназія ім. Т.Шевченка придбала комплект «Робототехніка та фізичні експерименти для учнів віком 10-16 років». Новокиївська ЗОШ встановила пластикові вікна. Як переможці обласних перегонів, одержали фінансову підтримку районної ради міська та Афанасіївська ради в сумі 80,1 тис. грн.

Обранцям районного представницького органу довелося чимало помізкувати, щоб неупереджено визначитись з пріоритетами по виділенню фінансових ресурсів місцевим  органам самоврядування. Не рідко в постійних комісіях, не пленарних засіданнях виникали жваві дискусії, але щоразу вдавалося досягти компромісу. Саме завдяки виваженим рішенням міська рада, зокрема, отримала з районного бюджету 1,6 мільйона гривень на поточний ремонт вулиці Суворова і майже 2 млн. 300 тис. грн. –                                 на будівництво мережі газопостачання в мікрорайоні «Семи вітрів». Близько 500 тис. грн. з районного бюджету спрямовано на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції стадіону «Колос».

Приділялась належна увага потребам закладів охорони здоров’я. Профінансовано гідродинамічне очищення інженерних мереж ЦРЛ на 48,7 тис. грн., ремонт ганку поліклініки і прилеглого до нього майданчика на суму 240 тис. грн. Здійснено співфінасування для придбання автомобілів швидкої допомоги на суму 270 тис. грн. Придбано відеофіброгастроскоп та цифровий ЕКГ телеметричного пристрою «Телекард» на суму 1 млн. 337 тис.грн. Приведено у належний стан дорожнє покриття  внутріквартальних проїздів на території районної лікарні на суму 195 тис.грн.  340 тис. грн. виділено на поточний ремонт Баратівської та Євгенівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Не випадали з нашого поля зору й інші питання, які турбують сільські громади. Посприяли коштами на ремонт освітлення в Афанасіївці, на виготовлення проектно-кошторисної  документації  по проекту «Будівництво мосту через річку Інгулець в районі  с.Нововасилівка Снігурівського району Миколаївської області» в сумі 331,5 тис. грн., 140 тисяч гривень направили з районного бюджету на капремонт свердловини в Єлизаветівці.  Виділено фінансування для завершення ремонту в районному Будинку культури, на замощення прибудинкової території центру реабілітації дітей-інвалідів та встановлення нової огорожі. В районному історико-краєзнавчому музеї  відремонтовано зал, де розмістяться експонати із зони проведення АТО. Відділу поліції ГУНП виділено 70 тисяч гривень на поліпшення матеріально-технічного забезпечення  дільничних інспекторів. Забезпечено фінансово виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію системи опалення та термосанації будівлі Снігурівської  ЗОШ I-III ст. №4.

Це, звичайно, далеко не повний  перелік зробленого у поточному році  на благо громади Снігурівщини. Належить докласти ще чимало зусиль, вміння, кмітливості, щоб забезпечити поступальний, стабільний соціально-економічний, культурний розвиток нашої територіальної громади.

Користуючись слушною нагодою хочу щиро подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації, керівникам структурних підрозділів, сільським головам та їх депутатському корпусу, секретарям рад, бухгалтерам за особистий вклад у становлення  місцевого самоврядування, за той факт, що діяльність  ради трансформувалась у дієвий механізм розв’язання проблем, які турбують наших виборців.

Спасибі, шановні, за вашу небайдужість і готовність працювати на благо громади району. Тільки об’єднавши зусилля, добрі наміри, перейнявшись взаємною довірою, відповідальністю перед людьми, ми зуміємо забезпечити вирішення найважливіших питань успішної життєдіяльності району.

Напередодні професійного свята  хочу побажати Вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, натхнення і наполегливості у справі подальшого розвитку територіальних громад, відродження наших сіл та міста!

 

 

Т.МЕЗІНА

голова районної ради

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!