Порядок оподаткування доходів громадян-одноосібників

20 апреля 2017 - Администратор
       Статтею 67 Конституції встановлено, що кожен громадянин зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом і щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
     Декларування у 2017 році доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог розділу IV Податкового кодексу України (ПКУ), згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).
       Відповідно  п.п. 47.1.2. п.47.1 статті 47 ПКУ відповідальність за складання податкової  звітності несуть фізичні особи-платники податків та їх законні чи уповноваженні представники у випадках, передбачених законом. Згідно п.179.1. статті 179 ПКУ фізичні особи зобов’язані подавати до контролюючого органу податкову  декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами  календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду.
Відповідно до норм Податкового кодексу (п.п. 165.1.24 ст. 165) не оподатковуються доходи громадян від продажу власної сільськогосподарської продукції, що отримана безпосередньо цим громадянином при обробітку земельних ділянок, що відповідно до Земельного кодексу надані для садівництва, земель для ведення особистого господарства в межах 2 га, або з присадібної ділянки.
Якщо розмір земельної ділянки перевищує 2 гектари або громадянин отримав земельний пай, що обробляє особисто, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
За підсумками року такі особи мають надати декларацію про отримані протягом року доходи до податкового органу за місцем свого проживання.
         Снігурівське відділення Баштанської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертає увагу, що для фізичних осіб встановлено граничні строки подання податкових декларацій про майновий стан і доходи, а саме відповідно  п.п.49.18.4. п.49.18 статті 49 ПКУ  для громадян які зобов’язані подати Декларації – до 1 травня року, що настає за звітним.
 

Порушення податкової дисципліни тягне за собою накладення штрафів! Платники податків несуть відповідальність, передбачену нормами Податкового Кодексу, зокрема, у разі подання податкової декларації з порушенням граничних термінів або неподання податкової декларації, застосовується штрафна санкція, передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПКУ та адміністративна відповідальність штрафна санкція, передбачена ч.1 ст.164-1 КУпАП.»

 

 
 
 

ПОВТОРНО НАГАДУЄМО

 

 

 головам сільських рад!

Починаючи з 1 травня 2017 року, у разі не подання декларацій одноосібниками, бути готовим надати до Снігурівського відділення Баштанської ОДПІ по кожному з таких громадян, підтверджуючі документи (довідку сільської ради з відповідними підписами та печаткою) про Площу земельної ділянки що оброблялась(га.), вид сільгосппродукції яка вирощена на даній земельній ділянці, врожайність з 1га, для застосування відповідних штрафних санкцій. 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!