Повідомлення про встановлення карантинних обмежень

16 февраля 2018 - Администратор

 

 

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней з патологічного матеріалу від однієї туші дикого кабана, добутого з метою моніторингу в МГ «Білоусівське» Дорошівського ОТГ Вознесенського району.

Діагноз встановлений на підставі звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 14.02.2018р.

На сьогоднішній день в Україні діють 49 карантинних обмежень по африканській чумі – в 14 областях, а саме: в Рівненській – 10, Закарпатській – 7, Харківській – 6, Луганській – 4, Чернівецькій – 5, Донецькій – 4, Кіровоградській – 2, Тернопільській – 2, Полтавській – 2, Київській – 1, Миколаївській – 3, Запорізькій – 1, Хмельницькій – 1 та Луганській – 1.

Аспекти, які необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней (АЧС):
Що АЧС не становить небезпеки для людей.

Що на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

Що резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині).

Що основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців).

Що холод (заморожена свинина) – всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

Що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

В разі падежу або захворювання свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

 

Снігурівське міжрайонне управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!