Робоча нарада з питання реформування та покращення функціоналу служби зайнятості

20 января 2017 - Администратор
20 січня  під  головуванням голови районної ради Мезіної Т.А. відбулася робоча нарада з питань напрацювання пропозицій щодо розширення функціоналу державної служби зайнятості та напрямів покращення співпраці з роботодавцями і соціальними партнерами з питань зайнятості. Участь в нараді прийняли помічник народного депутата України А.Вадатурського Д.Дарбінян,  голова постійної комісії  з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населенняСнігурівської районної ради О.Нартов, перший заступник міського голови І.Бойко, директор районного центру зайнятості І.Заприкут,  представники профспілкових організацій, соціальних партнерів, роботодавців.
І. Заприкут доповіла про стан ринку праці, що склався у Снігурівському районі у 2016 році: протягом січня - грудня 2016 року послугами служби зайнятості скористалися 2682 особи, які мали статус безробітного, що становило 92,7% у порівнянні з попереднім роком. Протягом 2016 року до центру зайнятості надано 969 вакансій для укомплектування, що менше на 53 вакансії відповідного періоду минулого року. За сприянням служби зайнятості  отримали роботу 953 безробітних, що становить 97,9 % до рівня минулого року. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 268 безробітних, що на 34 особи або 14,5% більше ніж у січні-грудні 2015 року.
Снігурівський район є сільськогосподарським районом з розвинутим  сезонним виробництвом, що має великий вплив на формування ринку праці району. Основними ринкоутворюючими підприємствами району є філія «Снігурівська» ТОВ СП «Нібулон», ПСП Агрофірма «Роднічок», ТОВ «Пономар», ф/г «Владам», ПСП «Зоря», ТОВ «Агро-Ютас», які забезпечують як офіційне працевлаштування безробітних, так і високий рівень оплати праці.
І.Заприкут зупинилася на питаннях реформування служби зайнятості. В даний час Снігурівський районний центр зайнятості знаходиться в стадії припинення шляхом приєднання до Миколаївського обласного центру зайнятості, що  дозволить вивільнити центр зайнятості районного рівня від адміністративних функцій та покращити швидкість та якість надання послуг. Протягом 2016 року державна служба зайнятості запровадила в роботу  нові форми роботи (відео-резюме,  відео - вакансії, презентації). На початку 2017 року на порталі Державної служби зайнятості почав діяти новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних»,  який дозволяє користувачам отримувати частину послуг Служби дистанційно. Також запроваджено в роботу «Електронний кабінет роботодавця», який маємо надію, покращить співпрацю з роботодавцями та дасть можливість збору більшої кількості вакансій. «Проте, сьогодні для служби зайнятості дуже важлива підтримка з боку роботодавців, які забезпечують створення нових робочих місць, наявність вакансій і можуть поділитися своїми думками щодо удосконалення роботи служби зайнятості» - зазначила І.Заприкут.  При цьому є потреба у докорінних змінах, які можливі лише на законодавчих засадах.

Учасники наради обговорили дане питання та відмітили що  першочергової зміни законодавства потребує перегляд вимог до підходящої роботи та посилення страхового принципу при призначенні допомоги по безробіттю, направлених на зменшення утриманських настроїв безробітних та стимулювання їх до легалізації зайнятості та оплати праці. 

Нет комментариев. Ваш будет первым!