Шановні одержувачі пенсій!

10 мая 2017 - Администратор

 Снігурівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області повідомляє.

З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII встановлено розміри прожиткового мінімуму, зокрема:

на одну особу в розрахунку на місяць – 1624 грн.,

для працездатних осіб – 1684 грн.,

для непрацездатних осіб – 1312 грн.

 

І. Види виплат, які будуть збільшені у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму:

1. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – 1312,00 грн. провадиться перерахунок:

·                   мінімального розміру пенсії за віком та доплати за понаднормативний стаж (непрацюючим пенсіонерам);

·                   пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

·                   мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

·                   мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

·                   підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

·                   мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

·                   надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

·                   підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань";

·                   мінімальної пенсійної виплати інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідам війни та учасникам бойових дій;

·                   державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;

·                   мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

·                   доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві                     або профзахворювання;

·                   щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" для одержувачів таких видів пенсійних виплат:

за віком/ за вислугу років, яким встановлено 1, 2 або 3 групу інвалідності;

у разі втрати годувальника;

по інвалідності, соціальних пенсій по інвалідності для інвалідів 1, 2 та 3 груп; дітям-інвалідам.

 

Мінімальний розмір пенсії за віком збільшиться з 1247 грн. до                 1312 грн.

Мінімальний розмір пенсії шахтарям збільшиться з 3741,00 грн. до                 3936,00 грн. (1312 грн. х 3).

Мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців збільшиться з 2494,00 грн. до 2624,00 грн.                         (1312 грн. х 2)

 

 

Мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам війни, інвалідам, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та учасникам бойових дій збільшиться:

 

 

 

 

І гр.    з 3553,95 грн. до 3739,20грн.

ІІ гр.   з 3179,85 грн. до 3345,60 грн.

ІІІ гр.  з 2805,75 грн. до 2952,00 грн.

УБД    з 2057,55 грн. до 2164,80 грн.

 

 

2. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі  – 1624.00 грн. провадиться перерахунок:

надбавок особам, які мають статус «Почесний донор СРСР», «Почесний донор України», тобто розмір надбавки збільшиться з 154,40 грн. (1544 х 10%) до 162,40 грн. (1624 х 10%).

 

 

Після перерахунку розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати               10740 грн.

 

 

 

Виплата працюючим пенсіонерам

 

 

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального  захисту") провадиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 –              1968,00 грн. ( 1312,00 грн. х 150%).

 

 

 

Виплата перерахованих пенсій

 

 

В травні місяці пенсіонери у свій день виплати одержать пенсію за травень у перерахованому розмірі.

 

 

 

 

ІІ. Шляхом встановлення фіксованих розмірів доплат до підвищень, передбачених Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", провадиться перерахунок:

·                   Доплати до підвищення членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге – 70,58 грн.

При цьому загальний розмір підвищення (з доплатою) залишається в абсолютній сумі, встановленій на 30.04.2017 р.:

членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге – 398,58 грн. (1312 грн. * 25% + 70,58 грн.)

 

ІІІ. Відсутність права на перерахунок або обчислення складових розмірів пенсійних виплат провадиться з абсолютної суми.

 

1. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року – 1312,00 грн. не провадиться перерахунок:

·                   працюючим пенсіонерам – доплати до мінімального розміру пенсії за віком та доплати за понаднормативний стаж;

·                   підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";

·                   додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

 

2. Розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян", не переглядається якщо одержувачі пенсій не є інвалідами 1,2 або 3 групи, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника.

 

3. Індексація пенсій

 

 

Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій 103% здійснюється наростаючим підсумком починаючи з січня                  2016 року.

Оскільки обчислений наростаючим підсумком з січня 2016 року індекс споживчих цін для проведення індексації не перевищив поріг індексації, 103%, в травні 2017 року відсутні підстави для проведення індексації пенсій місяць підвищення яких встановлено починаючи з грудня 2015 року                        і пізніше.   

Також не  збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках, коли розмір підвищення після перерахунку менше розміру збереженої індексації.

 

 

4. Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору

 

 

Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору провадиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – 12470,00 грн.              (1247,00 грн. х 10) – у частині такого перевищення.

Ставка податку становить 18 відсотків та військового збору                          1,5 відсотка бази оподаткування у частині такого перевищення.

Зазначене не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. 

Нет комментариев. Ваш будет первым!