Снігурівчани вшанували пам’ять загиблих земляків під час Голодомору

25 ноября 2017 - Администратор

 

 

Сьогодні Україна і світове українство вшановують 85-ті роковини найстрашнішої катастрофи – Голодомору 1932-1933 років. Ми досі не знаємо всього масштабу цієї трагедії. Голодомор був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією. Народ хліборобів намагалися зробити народом канібалів і злодіїв. Замість людських почуттів суспільством оволодів страх – тотальний, принизливий. Страх бути собою. Розмовляти своєю мовою, згадувати своїх мертвих. Страх – це єдиний і тотальний спадок, який система сталінського терору залишила українському суспільству. Цей принизливий спадок передавався із покоління в покоління… Тавро 1933 року горить і досі на чолі нашого буття…

Мільйони жертв за 500 днів! Коли дослідники говорять про голодомор, мається на увазі період з квітня 1932 р. по листопад 1933 р. Саме за ці 17 місяців в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня… Страшна арифметика, та не вся, бо до неї треба додати розкуркулених і висланих у Сибір, розстріляних і замордованих.

Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний та політичний розвиток українців як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації, наслідки цієї катастрофи відчуваємо і понині.

25 листопада 2017 року, в цей скорботний для всієї України день, до пам’ятного знаку жертвам голодомору прийшло чимало снігурівчан щоб віддати шану загиблим під час найтрагічніших подій в історії нашого народу. Участь в пам’ятному мітингу взяли голова райдержадміністрації Інна Бойко, голова районної ради Тетяна Мезіна, міський голова Леонід Голобля та мешканці міста.

Снігурівчани схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Настоятелем Храму Миколая Зимового було проведено панахиду, під час якої присутні запалили свічки.

Сьогодні – час очищення і ми починаємо осмислювати самі себе: що з нами сталося… Сміливішає пам’ять, мужніє душа, розковується свідомість, звільнена від страху. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за свободу та власну ідентичність. Пам’ять про Голодомор – невід’ємний елемент української ідентичності і запорука неповторення злочинів комуністичного режиму.

 

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!