Соборність – символ боротьби за волю

22 января 2018 - Администратор

 

 

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди…

На долю нашого народу випало багато героїчного і водночас трагічного. Здавна земля наша була ласим куснем для сусідів. Історія України – це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність та єдність. Ідея єдності нашої держави була однією з найзаповітніших мрій українців. 22 січня 1919 року в Києві було урочисто проголошено Універсал соборності, в якому говорилось про те. що однині воєдино об’єднаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є єдина, незалежна Українська республіка. Слово соборність включає у себе єдність і згуртованість. І от 22 січня ми відзначаємо День соборності України.

Сьогодні, 22 січня 2018 року, в Снігурівській районній бібліотеці ім.Валерія Бойченка відбулося урочисте зібрання “День Соборності України: відродження нації”, на якому були присутні керуюча справами районної ради Наталія Худина, заступник голови райдержадміністрації Андрій Гищак, заступники міського голови Олег Поскрипка та Галина Вітенко, учні навчальних закладів та мешканці міста. Присутній на зустрічі історик, член правління громадської організації “Творча група “Фенікс” Анатолій Рудчак чимало розповів про історичні події минулого століття, про Українську революцію 1917-1921 років, події під Крутами.

Також, хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих 22 січня 2014 року під час подій на Майдані. Адже ці події стали ще однією важливою віхою в історії України, нерозривно пов’язаною із консолідацією українського народу, захисту його гідності та свободи.

На сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу, заради досягнення справжнього цивілізаційного прориву, очікуваного нашими співвітчизниками з перших днів відновлення незалежності Української держави.

Важливим поштовхом до наших спільних дій має стати пам’ять про Акт Злуки. Завжди пам’ятаймо викарбувані на скрижалях Акта Злуки слова: «Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної Української Держави, на добро і щастя українського народу».

 

Після завершення заходу Наталія Худина та Андрій Гищак вшанували і загиблих учасників АТО покладанням квітів до стели борцям за волю та незалежність України. В свою чергу, представники міської влади поклали квіти до могил загиблих земляків в зоні АТО Сергія Платонова та Ігоря Маркваса.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!