Стихійна торгівля !

13 февраля 2018 - Администратор

 

 

Шановні жителі Снігурівщини, що може бути поганого в тому, щоб з самого ранку вийти на стихійний ринок та купити  м’ясо,  м’ясні вироби, рибу, молоко чи сметану.

Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, із необладнаного  автотранспорту в антисанітарних умовах, що не пройшли  ветеринарно- санітарної  експертизи несуть в собі  чималу загрозу, стати причиною виникнення  гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань    особливо у дітей, людей похилого віку, із ослабленим імунітетом, вагітних.

З метою  попередження та недопущення  стихійної  торгівлі спеціалістами Райдержадміністрації, міської ради , поліції із залученням представників Держпродспоживслужби періодично проводяться   рейди, але  це не  завжди допомагає,  створюючи тимчасовий ефект.

Ще до кризи громадяни віддавали перевагу базарам, а не супермаркетам та гіпермаркетам, мовляв у останніх ціни захмарні. З приходом кризи та падінням доходів населення,  велика частина клієнтів «цивілізованих магазинів» знову ж  таки відправилася на ринок. Якщо ж купівля овочів та фруктів на ринках – справа більш-менш прийнятна, то купівля  молочних продуктів, м’яса, риби переводить  так би мовити  таких покупців  в «групу ризику».

Основну увагу хотілося б  звернути на  небезпеку  купівлі   споживачами м’ясних рибних, грибних, овочевих  консервацій домашнього виготовлення, які також  реалізуються на стихійних ринках.  Усі ми добре знаємо що в  2017р. на території  України зафіксовано  чимало випадків ботулізму, на жаль частина із них  закінчилась  летальними наслідками, причиною яких  крім в’яленої риби було споживання  неякісних консервів.

Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Закон вимагає: сировина  та харчові продукти тваринного  походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – акредитованих згідно вимог ISO лабораторіях, Торгівля з  землі суворо заборонена.

Місць на ринках вистачає, але торгівлею на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, не потрібно проходити періодичний медичний огляд, окрім того, там великі потоки людей, можна торгувати неконтрольованою продукцією. При   цьому продавці закривають очі на питання  безпеки та  якості сировини та продукції  що реалізують людям.

Перед тим, як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім у  інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження, що купівля продуктів на землі – великий ризик!

Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:

  1. Якість продуктів ніхто не перевіряє.
  2. Харчі продаються прямо з землі, поблизу автошляхів, де  «кишить» збудниками хвороб, та токсичними елементами. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання та різного роду отруєння.
  3. На стихійних ринках немає торгових місць, що є  порушенням санітарно- гігієнічних вимог  при торгівлі..
  4. Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, можуть бути носіями інфекційних захворювань в т.ч. туберкульозу, СНІДу та інші небезпечних хвороб.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в черговий раз звертається до мешканців Снігурівщини із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігає всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

Снігурівське міжрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області

Нет комментариев. Ваш будет первым!