Управління соціального захисту населення інформує

9 ноября 2018 - Администратор

 

 

Кабінет Міністрів України   постановою  від 17 жовтня 2018 року  №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» вдосконалив умови  оформлення  урядової  допомоги у сплаті  житлово-комунальних послуг.

 

      З 1 жовтня 2018 року  

в програмі житлових субсидій діють такі  зміни:

 

1.   Житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону та розраховується на неопалювальний та опалювальний періоди.

 Громадянам, яким було призначено житлову субсидію починаючи з травня 2018 року, буде автоматично здійснено перерахунок на опалювальний період без  повторного звернення.

 

     2. Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається  житлова  субсидія, але не більше  ніж 30% від норми.

    Відтепер житлову субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:

- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника (не стосується працездатних громадян, які отримують зазначену пенсію на дитину) або по інвалідності;

-  досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років;

-  отримують державну соціальну допомогу як особи з інвалідністю з дитинства та діти  з інвалідністю.

     3. Якщо заробітна плата та ЄСВ не сплачуються з вини роботодавця, працівники мають право на житлову субсидію.

    Житлова субсидія може призначатись якщо  заборгованість по заробітній платі та   сплаті ЄСВ виникла з вини роботодавця за умови підтвердження заборгованості.

 
 

   4. Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів, не матимуть права на призначення житлової субсидії.

      Житлова субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).
 
 

    5. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається житлова субсидія, змінюється на опалювальну площу.

      Житлова субсидія призначатиметься якщо опалювальна площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.
 
 

    6. Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі.

        За рішенням Комісії житлова субсидія може бути призначена якщо у житловому приміщенні (будинку)оформлено два і більше окремі особові рахункиза умови, що особовий рахунок було розділено до 1 травня 2018 року і опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається житлова субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири і   200 кв. метрів для індивідуального будинку.
 
      7. Розширено повноваження комісій по призначенню житлових субсидій.
Комісія може призначати житлові субсидії за особливими умовами  якщо:
      - член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), особи перебувають у місцях позбавлення волі.
 
 
 8. Надано право отримувати житлову субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.
      Житлова субсидія може призначатись домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду за який враховуються  доходи для призначення житлової субсидії,  за рішенням комісії, за умови документального підтвердження набуття страхового стажу в інших країнах, шляхом надання легалізованих в Україні документів.
 
 
 9. Вирішено питання призначення житлової  субсидії студентам, які проживають в гуртожитку.
      При розрахунку розміру житлової субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, доходи їх батьків не враховуються.
 
 
     10. Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини.
     Доходи одного з батьків дитини у разі призначення житлової субсидії   другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку коли батьки розлучені, не враховуються.
 
 
  11. Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру житлової субсидії.
      До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону (на підставі задекларованих сум).           
До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яке народилося в господарствах фізичних осіб.
 
 
  12. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю.
      Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:
      - за кожний місяць отримання допомоги  у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи,    враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду,
 за який враховуються доходи;
       - за кожний місяць отримання допомоги у розмірі більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;       - за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
 
 
      13. Врахування доходів непрацюючим пенсіонерам.

      У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

 

  За більш детальною інформацією звертайтеся до Управління соціального захисту населення Снігурівської РДА за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173, або за телефоном (0512) 2 14 45, 2 12 94.

Нет комментариев. Ваш будет первым!