УВАГА КІР!

13 февраля 2018 - Администратор

 Черговий періодичний підйом захворюваності на кір в Україні розпочався у 2017 році. За даними Міністерства охорони здоров’я найбільше випадків зареєстровано в Івано-Франківській області,  Одеській та Закарпатській. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Загострилася ситуація в місті Києві – станом на 15 січня 2018 року в столиці на кір захворіло 87 людей, із них 66 – дітей до 17 років. Хмельницька область,  в 2018 році вже зареєстровано 6 випадків захворювань на кір, серед них одна дитина.

Найбільше хворіють діти, проте серед захворілих є значне число дорослих. В основному на кір хворіють не щеплені особи.

 

 

Кір – це висококонтагіозне гостре вірусне захворювання. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим.
В основному кором хворіють не щеплені діти, підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти цієї недуги.

Джерелом інфекції є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. Інкубаційний період від 7до17 днів.

Вірус кору дуже летючий – з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, – тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети ( постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо.

 

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань одиничні.

 

 

 

Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.
Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує Вам, що єдиним надійним захистом від захворювання є профілактичні щеплення, які проводяться відповідно до календаря щеплень. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років.
Щеплення можна отримати при зверненні до лікаря.
 
Снігурівське міжрайонне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Миколаївській області
 

Нет комментариев. Ваш будет первым!