В місті Снігурівка презентували книгу «Снігурівщина: із минулого- в майбутнє».

14 июня 2018 - Администратор
Невблаганно і швидкоплинно біжить час, постійно відбуваються нові події, явища, факти, змінюється життя, ситуації… І те, що трапилось сьогодні, завтра вже стає надбанням історії. А знати, що було раніше, історію свого рідного краю, свого міста, знати свій родовід – це священний обов’язок кожного із нас.
13 травня 2018 року, в Снігурівці відбулася дійсно історична подія – в приміщенні актової зали Снігурівської дитячої школи мистецтв була представлена перша найбільш систематизована збірка про історію Снігурівщини, про становлення нашого району, події та видатні особистості. На презентації біли присутні народний депутат України Ігор Бриченко, голова райради Тетяна Мезіна, голова райдержадміністрації Інна Бойко, представники ГО “Творча група “ФЕНІКС” Наталія Чимбір та Анатолій Рудчак, співавтори, упорядники книги, герої сторінок книги, їх родичі, депутати всіх рівнів та представники громадськості Снігурівщини.
Тетяна Мезіна, голова Снігурівської районної ради у своєму виступі висловила велику подяку авторам книги а також тим, хто долучився до написання цієї книги, до збору та пошуку матеріалів. Ця робота – це неоціненний вклад для культурної спадщини нашого району. Робота була складна і напружена – довелося багато часу провести в архівах, опрацювати великий масив наукової літератури і періодики і, що дуже важливо, провести багато зустрічей і бесід із старожилами, зібрати уцілілі фотографії та інші реліквії. Значні кошти на видання даної книги були виділені з районного, міського та сільських бюджетів.
Інна Бойко, голова Снігурівської райдержадміністрації зазначила, що той, хто пам’ятає і знає минуле, значно краще озброєний досвідом, глибше розуміє сучасне, чіткіше уявляє, а то й передбачає майбутнє. Але, на жаль, протягом багатьох років дуже багато  відомостей та фактів з історії рідного краю не були систематизовані, а то й зовсім залишалися не відомі нам.
Цю прогалину взялися виправити члени громадської організації «Творча група «Фенікс» Наталія Чимбір, Анатолій Рудчак, Людмила Берест та багато інших. Саме вони реалізували проект «Із минулого – в майбутнє».
Про роботу над створенням книги, присутнім охоче розповіла голова громадської організації Наталія Олександрівна Чимбір.
Про те, що громада отримала, маючи ґрунтовне зібрання нашої історії в презентованій книзі, поділився своїми думками і Рудчак Анатолій Степанович.
І дійсно, робота була зроблена велика. За важливий внесок у збереження історичної пам’яті та патріотичне виховання громади, районні керівники нагородили спільними грамотами Снігурівської районної ради та Снігурівської районної державної адміністрації та творчий колектив авторів та упорядників збірки. А героям розділу «Історія в особах» були вручені перші екземпляри книги. Книгу отримали й родини тих наших земляків, які відійшли у вічність, залишивши по собі незабутні сторінки в історії краю.
Історія пишеться кожного дня. І щодня ми можемо міняти світ, усвідомлюючи, і головне! – проживаючи на практиці вічні загальнолюдські цінності – любові, милосердя, взаємодопомоги.
Майбутнє настільки відкривається людині, наскільки вона готова змінити минуле. Тож книга з історії рідного краю – це можливість осмислити наше минуле й збагнути, що в ньому ми повинні змінити, аби наблизити майбутнє.

На завершення, жіночий ансамбль будинку творчості дітей та юнацтва виконав пісню “Снігурівський вальс” на слова і музику наших земляків Віктора Бондаренка та Володимира Лопатньова. 

 

 

 

 

Нет комментариев. Ваш будет первым!