Зберемо зернові без втрат і травматизму!

20 июня 2018 - Администратор

 

 

У виробничій діяльності кожного сільгосппідприємства збирання врожаю зернових культур – особливо відповідальний період. Від чіткої організації жнив напряму залежить ефективність господарювання підприємства. Збирання врожаю – найбільш травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві, що обумовлено перенасиченістю і перенапруженням праці.

Нехтування механізаторами власною безпекою і відсутність суворого контролю з боку інженерно-технічної служби та служби охорони праці – часто призводить до травмування.

Протягом І- півріччя 2018 року у Вітовському відділенні Фонду зареєстровано

дев’ть нещасних випадка, з них два зі смертельним наслідком. За висновками комісій з розслідування даних нещасних випадків 6 випадків визнані страховими.

Необхідно зазначити, що всі нещасні випадки сталися по організаційним причинам, основні із яких є порушення трудової і виробничої дисципліни: через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків. Сучасна культура праці вимагає від працівників особистої відповідальності за свою роботу.

Перед початком збирання зернових культур досвідчені керівники господарств, інженери з питань охорони праці та фермери проводять заходи щодо профілактики виробничого травматизму працюючих на жнивах.

До робіт на сільгосптехніці допускаються особи віком від 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, та за висновками медичного огляду мають можливість виконувати доведену роботу, забезпечені спеціальним одягом та засобами індивідуального і колективного захисту.

Відповідальним особам за охорону праці слід переглянути діючі інструкції з охорони праці за посадами та видами робіт, провести інструктажі з питань охорони праці. При цьому треба посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової і виробничої дисципліни, виконанням вимог інструкцій з охорони праці.

Вкрай важливо не допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворобливому або стомленому стані!

Перед початком роботи машини, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку перевіряють на справність та відповідність вимогам охорони праці та пожежної безпеки. Усі технічні засоби господарства повинні бути наказом керівника закріпленні за механізаторами господарства.

Не слід забувати, що причиною травм часто стає очищення робочих органів і техобслуговування машин без їх зупинки, з включеним двигуном. Необхідно перевіряти наявність та справність захисних кожухів рухомих частин машин та механізмів для забезпечення безпеки працівників.

Перед початком збирання зернових пропонуємо призначати посадових осіб, відповідальних за дотримання діючих норм і правил по санітарно-гігієнічним і безпечним умовам праці на робочих місцях. Провести з працівниками господарств інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки. Не допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці та відповідні медичні огляди. Перевірити перед експлуатацією техніку на відповідність її вимогам охорони праці та пожежної безпеки. Не допускати до експлуатації несправну техніку.

Робочі місця укомплектувати засобами пожежогасіння, медичними аптечками і справним набором інструментів. Забезпечити електробезпеку обладнання. Організувати контроль за лініями електромереж у місцях збирання зернових (провисанням проводів).

До роботи на зернозбиральній техніці допускати працівників відповідної кваліфікації. З учнями, студентами та іншими особами, що залучаються до збиральних робіт, укладати трудові договори, обумовлюючи умови розміщення, побуту, харчування, оплати та охорони праці. Забезпечити працівників спецодягом і засобами індивідуального захисту. Обладнати польові стани для короткочасного відпочинку і прийому їжі.

Припиняти роботи у випадках виникнення загрози життю працівників, порушення вимог безпеки та недотримання ними трудової і виробничої дисципліни. Перевозити працівників до місця роботи і в зворотному напрямку тільки на автобусах і спеціально обладнаних автомобілях. Виключати випадки використання тракторів і автомобілів не за призначенням, контролювати їх пересування до місць виконання робіт, організувати зберігання техніки в спеціальних місцях. Забезпечити проведення перед рейсових та після рейсових медичних оглядів водіїв та механізаторів.

Виконання вище вказаних вимог з питань охорони праці попередить виробничий травматизм на підприємствах, збереже життя та здоров’я працюючим та обов’язково призведе до економічного зростання господарств.

 

Начальник Вітовського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України
в Миколаївській області

О.М. Куфедчук

Нет комментариев. Ваш будет первым!